7 idejas, ko darīt mājās kopā ar bērnu

Ikdienas dzīve mājās ar bērnu paskrien nemanot. Reizēm šķiet, ka ir tik daudz, ko darīt, taču reizēm ir brīži, kad kļūst garlaicīgi. Vasaras brīvlaiks bērniem ir gada gaidītākais laiks – var atpūsties, būt kopā ar ģimeni un ārā ir burvīgs laiks. Taču tas nozīmē arī to, ka bērni lielāko daļu laika pavada mājās. Ko kopīgi paveikt un kā pavadīt šo laiku interesantāk? 

1. Radošie darbiņi

 

Katrā mājā atradīsies dažādi sadzīves priekšmeti un lietas, ko var izmantot radošiem darbiņiem. Dod lietām otro elpu. Bērniem tas attīstīs motoriku un loģisko domāšanu, kā arī vecākiem ļaus pamodināt radošo domāšanu. Vairākas idejas, ko kopīgi varat realizēt, atradīsi šeit

2. Multfilmu pēcpusdiena

 

Multfilmu pēcpusdiena ir alternatīva filmu vakaram. Kopīgi iekārtojiet dīvānu vai gultu ar spilveniem un segām. Pagatavojiet popkornu vai kādas citas veselīgas uzkodas, ar ko našķoties multfilmas laikā. Neaizmirstiet arī par dzērieniem. Lai radītu vēl labākas sajūtas, izslēdziet gaismas, aizvelciet aizkarus un ieslēdziet bumbu virteni vai lampiņas. Izvēlieties kādu mīļu multfilmu, palieniet kopā zem segām un izbaudiet laiku kopā.

3. Spēļu diena

 

Vai arī jums mājās ir vairākas galda spēles, kas stāv plauktiņā un retu reizi tiek izkustinātas? Vai pēdējā laikā esat spēlējuši paslēpes? Bērni būs sajūsmā par spēļu dienu. Tā ir vesela diena, kuras laikā izspēlēt visas galda spēles, kāršu spēles, kā arī aktīvākas spēles – paslēpes, klusos telefonus, augstāk par zemi un citas. Pēc katras spēles ļaujiet atvilkt elpu gan sev, gan bērnam, ieplānojot kādu mierīgāku darbiņu vai ēšanas pauzi.

4. Lielā tīrīšana

 

Ja ikdienā iesaisti bērnu mājas darbos, lielā tīrīšana būs divi zaķi ar vienu šāvienu – tīra māja un izklaidēts bērns. Vari sagatavot sarakstu ar lietām, ko šodien plāno paveikt. Iepazīstini ar to bērnu. Vari ļauj izvēlēties, ar kuru darbiņu sāksiet. Mazgājot grīdas, sagatavo lupatiņu, ar ko strādāt arī bērnam. Mainot gultas veļu, iztrakojieties kopā pa gultu. Tīrot putekļus, ļauj bērnam notīrīt plauktiņus, kur stāv viņa rotaļlietas vai grāmatas. Ja esat saguruši vai bērnam tīrīšana sāk apnikt, pārceliet darbiņus uz citu dienu. Ļaujies dienas ritējumam! 

5. Mākslas studija

 

Iekārtojiet savā mājā mākslas studiju. Lai to paveiktu, vajag pavisam nedaudz – papīru, zīmuļus, otas, krāsas un iztēli. Ieslēdziet mūziku, sagatavojiet katram darba vietiņu un kopīgi radiet ko skaistu. Varat vienoties par kādu kopīgu tēmu, ko zīmēsiet. Tāpat varat arī taisīt viens otram pārsteigumu, ko pēc tam uzdāvināt un pielikt pie sienas. Lai nebūtu jāsatraucas par nekārtību, velciet drēbes, ko nav žēl sasmērēt, kā arī uz zemes paklājiet palagu vai avīzes.

6. Šefpavāri virtuvē

 

Lai arī virtuvē pavadām lielu dienas daļu, arī tur var izdomāt ko jaunu. Bērniem patīk iesaistīties ikdienas darbos, tāpēc izdomā vai atrodi recepti, kas ir viegli pagatavojama. Divas ātras un garšīgas ēdienu idejas ir kēkss un pica. Sagatavojiet visu nepieciešamo un kopīgi pagatavojiet ko garšīgu. Uzvelciet priekšautus, no papīra varat pagatavot pavāra cepures un būsiet gatavi darboties. Iesaisti bērnu mazajos darbiņos – atnest, padot, nolikt vietā, iebērt, samaisīt, ieliet. Nesatraucies, ja kaut kas nolīst garām vai iebirst par daudz. Visu var satīrīt un labot!

7. Spēlējiet lomu spēles

 

Bērniem patīk iejusties tēlos un fantazēt. Idejas ir neskaitāmi daudz. Te būs dažas – dakteris un pacients, skolotāja un skolēns, ģimene (mainītās lomās). Variet uzrīkot SPA salonu mājās, kur katrs var iejusties kādā lomā. Ar meitu varat lakot viena otrai nagus, ar dēlu spēlēt frizierus.

Ko darīt, kad viss jau izmēģināts?

 

Ja idejas aptrūkušās vai brīvais laiks palicis pavisam maz, vasaras brīvlaikā bērns jautri laiku var pavadīt arī dienas nometnē. Brīnumzemes dienas nometnes Rīgas centrā vai Āgenskalnā ar prieku satiks Tavu mazo ķiparu, lai kopā aizraujoši pavadītu vasaras saulainās dienas. Katrai nedēļai sava tēma, tāpēc ikviens atradīs sev piemēroto!

Dalies:

CITI RAKSTI

Nometnes organizators

WE ARE VERY SIA
reģ. numurs: 40103197321

SAŅEM JAUNUMUS E-PASTĀ

SAŅEM JAUNUMUS E-PASTĀ

Uzņēmuma rekvizīti

WE ARE VERY SIA
reģ. numurs: 40103197321

INFO

SEKO JAUNUMIEM

MADE WITH ♥ BY WE ARE VERY

SIA WE ARE VERY © 2021