15 radoši darbiņi, ko veikt ar vienkāršiem materiāliem

Pavadot laiku mājās kopā ar bērnu, reizēm var aptrūkties idejas, ko darīt un kā lietderīgi izmantot brīvos brīžus. Esam apkopojuši 15 dažādas idejas ar radošiem darbiņiem, kuru veikšanai nepieciešami pavisam vienkārši materiāli, kas visticamāk atrodas ikvienā mājā. Sagatavo visu nepieciešamo, iepazīstini bērnu ar veicamo uzdevumu un ļauj radoši darboties! Ja nepieciešams, esi klāt un palīdzi!

1. Neparastā zīmēšana

 

 

Foto: Cirkulis.lv/Mr.Cirkulis

Sagatavo papīru, zīmuli un lineālu. Uz lapas uzzīmē vairākus punktus. Uzdevuma laikā nepieciešams savienot punktus ar taisnām līnijām tā, lai tās nekrustojas.

 
Foto: Mamafe.lv

Trenējot uzmanību un matemātiskās spējas, var savienot ciparus no viens līdz pat vairākiem simtiem, kur gala rezultātā izveidojas kāds zīmējums un to var izkrāsot. Te atradīsi dažus paraugus.

2. Radošie rokdarbi

Foto: sam.mirtesen.ru.

Rokdarbi vienmēr ir aizraujoši, attīsta smalko motoriku, pacietību un radošumu, tādēļ no materiāliem, kas, šķiet, ir metami ārā, var rast atkārtotu pielietojumu. No dzijas un tualetes papīra rullīšiem vari izgatavot paklāju. Lasi pamācību te.

Foto: handmadebase.com

Kurpju kastes vari pārtaisīt par mājiņu savām rotaļlietām.

Foto: Pinterest.com/Howtomakes

Ja mājās glabājas vairākas tukšas piena pudeles, te būs interesants veids, kā tās vari izmantot.

Foto: Pinterest.com/Mitsy Muis

Sašujot kopā auduma gabaliņus, vari izveidojot jaunu tērpu lellēm. Vari pat uzšūt jaunu dzīvnieciņu, sapildot to ar vati vai kādu citu pildmateriālu.

Foto: Cirkulis.lv/Mr.Cirkulis

Veido rokassprādzes vai līmē aplikācijas pēc savām sajūtām, jo tā bērni ļauj vaļu savām emocijām un izjūtām. Variet veidot dzijas vāzes, kas pēc tam iekļaujas interjerā un pielietojamas puķēm.

3. Origami locīšana

Foto: Pexels.com/LAMM

Tā ir visai piņķerīga lieta, taču, ja sāk no vieglākām lietām un pakāpeniski pieķeras sarežģītākām, var iekļūt sava veida azartā. Šī nodarbe veicina un uzlabo precizitāti un pacietību. Viss, kas ir vajadzīgs – papīra lapas, lineāls, šķēres un zīmulis. Skaties video un darbojieties kopā!

4. Nakslapmiņas gatavošana

Foto: Pinterest.com/JudyBsCreations

Izgatavo savu naktslampiņu. Pēc tam ne tikai būs patīkami uz to skatīties, bet arī, pieslēdzot radošo iztēli, var dažādot burciņu pēc saviem ieskatiem un vēlmēm. Fluorescēta krāsa vai mini gaismiņas, apsietas lentītes vai aplīmētas pērlītes un spīdumi – viss pēc saviem ieskatiem.

5. Puzles izveide  

Foto: Pinterest.com/LoveToKnow

Izveido pats savu puzles komplektu pēc parauga, uzlīmējot jebkuru vēlamo attēlu, izkrāsojot to un izgriežot, vēlāk arī saliekot. Paraugu meklē šeit.

6. Kristāla audzēšana

Foto: Pinterest.com/Teach Beside Me

Vai zināji, ka ir iespējams izaudzēt pašam savus kristālus? Tos var audzēt vienkārši burkās visdažādākajās krāsas. Pamācību atradīsi te.

7. Šķēršļu josla

Foto: Pinterest.com/decalideas

Izveido šķēršļu joslu no dažādiem pieejamiem materiāliem gan sev, gan visai ģimenei. Pēc tam izejiet to un uzzināsiet labāko un veiklāko.

8. Krāsu spēles

Foto: Pinterest.com/The Best Ideas for Kids

Veido eksperimentus ar krāsām. Pēc tam vēro, kā tās saplūst. Pamācību skaties šeit.

Foto: Pinterest.com/The Best Ideas for Kids

Izmantojot krāsainas konfektes, kas saliktas ūdenī, vari veidot dažādus zīmējumus. Visu nepieciešamo un video pamācību skaties te.

9. Lavas lampa

Foto: Pinterest.com/hellowonderful.co

Kā izveidot pašam savu lavas lampu? Nepieciešams tikai ūdens, pārtikas krāsviela un eļļa. Sajauc ūdeni ar pārtikas krāsvielu, sasaldē to mazos gabaliņos. Ielej traukā eļļu un pa vienam liec iekšā sasalušos ledus gabaliņus. Video pamācība te.

10. Ūdens zīmējumi

Foto: Pinterest.com/iDream

Ar īpašiem flomāsteriem, ar kuru palīdzību var zīmēt uz karotes, radi ūdens zīmējumus. Pēcāk, ieliekot karoti ūdenī, zīmējums atdalās no tās. Tas paliek peldot uz ūdens. Šādā veidā vari padarīt zīmēšanu interesantāku.

11. Fizikas un ķīmijas eksperimenti

Foto: Pexels.com/Tima Miroshnichenko

Lai veicintu sapratni par fiziskām un ķīmiskām lietām, vari veikt interesantus eksperimentus. Te būs vairākas idejas:

12. Ceļazīmju veidošana

Foto: Csdd.lv

Zīmē un veido ceļa zīmes. Tā paralēli var mācīties ceļa satiksmes noteikumus, to darbību un nozīmi dzīvē. Ceļazīmes var izveidot uz kāda kartona ar koka stiprinājumu rokturim, lai pēc tam izmantotu dzīvē, piemēram, izspēlējot kādu ainiņu vai lomu spēlēs. Visas ceļazīmes atradīsi te.

13. Mājas kārtošana

Foto: Pexels.com/Jessica West

Jau no mazotnes radi bērnos mīlestību pret kārtību, tas palīdzēs nākotnē strukturēt domas un plānus dienai. Jau iepriekš sagatavo sarakstu ar maziem darbiņiem, ko var uzticēt bērnam atbilstoši vecumam. 

Iepazīstini ar tiem bērnu. Kad darbiņš paveikts, atķeksē to sarakstā. Darot to caur spēli, bērns būs gandarīts par paveikto, uzskatāmi redzot visus iedalītos un paveiktos darbus.

14. Atjautības uzdevumi un spēles

Foto: Zvaigzne.lv

Grāmata, kurā apkopotas vairākas spēles un idejas, ko darīt, kad nav, ko darīt. Tas var būt risinājums, lai radoši aizņemtu bērnu. Grāmatā var mācīties muzicēt, žonglēt, iemācīties bītboksu, uzmeistarot telefonu, atšifrēt hieroglifus, pārbaudīt atmiņu, izveidot animācijas filmu, lidināt pūķi, rādīt kāršu trikus, apgūt ziloņu “valodu”, kļūt par slepeno aģentu, drukāt ar dārzeņiem un citas interesantas lietas. 

Foto: Zvaigzne.lv

Šajā grāmatā atradīsi atjautības uzdevumus un aizraujošas spēles pret garlaicību!

15. Ģimenes filma

Foto: Pexels.com/Antoni Shkraba

Bērniem, protams, ļoti patīk gadžeti, kāpec to neizmatot ģimenes “labā”? Atvasei var iedot kādu video ierakstīšanas ierīci un palūgt uzfilmēt kādu nelielu vlogu par jūsu ģimeni, kurā viņš pastāstītu par lietām, ar ko nodarbojas katrs ģimenes loceklis, uzņemt kādus smieklīgus mirkļus. Tā ar laiku uzkrātos vairāki video sižeti, kurus var kopīgi pārskatīt kādā vakarā ģimenes lokā. Varbūt bērnu tas ieinteresēs un nākotnē viņš vēlēsies kļūt par režisoru vai virzīties līdzīgā jomā!

Brīnumzemes dienas nometnēs mēs zīmēsim, līmēsim, dziedāsim, dejosim, eksperimentēsim un radoši darbosimies visi kopā. Brīnumzemes dienas nometnes Rīgas centrā vai Āgenskalnā ar prieku satiks Tavu mazo ķiparu, lai kopā aizraujoši pavadītu vasaras saulainās dienas. Katrai nedēļai sava tēma, tāpēc ikviens atradīs sev piemēroto!

Dalies:

CITI RAKSTI

Nometnes organizators

WE ARE VERY SIA
reģ. numurs: 40103197321

SAŅEM JAUNUMUS E-PASTĀ

SAŅEM JAUNUMUS E-PASTĀ

Uzņēmuma rekvizīti

WE ARE VERY SIA
reģ. numurs: 40103197321

INFO

SEKO JAUNUMIEM

MADE WITH ♥ BY WE ARE VERY

SIA WE ARE VERY © 2021