Sākusies pieteikšanās bērnu vasaras nometnēm Rīgā

Bērnu dienas nometņu centrs BRĪNUMZEME Valsts izglītības satura centrā ir saskaņojis pirmās šīs vasaras bērnu dienas nometnes Rīgā, kurās 5–10 gadus veci bērni varēs piedalīties radošās un izglītojošās nodarbēs ar mērķi iepazīt dažādas dzīves jomas.

Bērnu dienas nometņu centra BRĪNUMZEME organizatora SIA “WE ARE VERY” valdes loceklis Māris Šķēle: “Rīgā esam pirmie, kuri ir saskaņojuši mazo bērnu dienas nometnes Valsts izglītības satura centrā. Tāpat esam izsludinājuši arī agrīno pieteikšanos šajās nometnēs. Vēlamies vērst vecāku uzmanību, ka bez VISC saskaņojuma nometnes nav atļautas un tāpat jāpārliecinās, vai līgumā ar organizatoriem ir garantēta naudas atmaksa, ja nometne nenotiek ierobežojumu dēļ.

Pirms pandēmijas daudzi uzskatīja, ka vasaras nometnes ir vienkārši vieta, kur bērni pavada brīvo laiku un apgūst kādas jaunas prasmes, bet šajā vasarā pieaugs savstarpējās komunikācijas un izglītojošo aktivitāšu nozīme. Tajā pašā laikā, ņemot vērā neskaidrību ar Covid-19 ierobežojumiem un nometņu organizatoru spēju pildīt nepieciešamās papildu epidemioloģiskās prasības, prognozējam, ka vasaras nometņu skaits Rīgā šovasar varētu būt jūtami mazāks.”

Nometņu vadītāja un pedagoģe Margita Lagzdiņa: “Mācoties attālināti, mazāk laika paliek skaidrojumiem un sarunai ar skolēniem, un tas var ietekmēt bērnu spēju analizēt informāciju un izvērtēt tās avotus. Pirmo klašu skolēniem mācīšanās paradumi tikai veidojas, un bērniem ir jāatrod katram savs veids, kā sekmīgāk apgūt zināšanas, bet tas ir grūti izdarāms bez tiešas pedagoga iesaistīšanās. Ne velti ar attālināto mācību norisi Latvijā nav apmierināts 41% vecāku, bet kā labu to vērtē tikai 16%. Arī sociālo attiecību veidošanas prasmes bērni labāk apgūst savstarpējā komunikācijā, nevis virtuālajā vidē.”

To, ka virtuālās apmācības paaugstina riskus bērnu un vecāku garīgajai veselībai un labsajūtai, apliecina arī ASV Slimību kontroles un profilakses centra šī gada martā publicētais pētījums. Gandrīz 25% vecāku, kuru bērni mācījās attālināti, ziņoja par viņu garīgās vai emocionālās veselības pasliktināšanos. Vecāki atzina, ka bērni ir mazāk fiziski aktīvi, mazāk laika pavada ārā un mazāk laika pavada kopā ar draugiem. Par savu emocionālo distresu ziņoja 54% vecāku, kuru bērni mācījās virtuāli, salīdzinot ar 38% vecāku, kuru bērni izglītojās klātienē. Vecāki, kuru bērni mācījās attālināti, biežāk ziņoja arī par darba zaudēšanu, bažām par darba stabilitāti, bērnu aprūpes izaicinājumiem un bezmiegu.

BRĪNUMZEMES dienas nometnes ir gatavas darboties, ievērojot Covid-19 ierobežojumus. Piemēram, pagājušajā vasarā nometnē vienā nedēļā bija ne vairāk par 30 bērniem, kas savukārt tika dalīti trīs apakšgrupās, un nav ziņu, ka kāds nometnes laikā vai pēc tās būtu inficējies ar Covid.

Nometne BRĪNUMZEME CENTRS darbosies “Hanzas vārtos” visu vasaras brīvlaiku piecas dienas nedēļā no plkst. 8.30 līdz 17.30, izņemot Līgo brīvdienas. Vecāki visbiežāk savas atvases piesaka uz 4 nedēļām, kas atlaižu politikas dēļ ļauj maksāt zemāko cenu par vienu apmeklējuma nedēļu. Tāpat ir iespēja atgūt pārmaksāto IIN par bērnu interešu izglītību 20% apmērā, aizpildot gada ienākumu deklarāciju VID.

2020. gada vasarā BRĪNUMZEMES nometnes Rīgā notika 3 vietās un pulcēja 750 bērnus.

Dalies:

CITI RAKSTI

Nometnes organizators

WE ARE VERY SIA
reģ. numurs: 40103197321

SAŅEM JAUNUMUS E-PASTĀ

SAŅEM JAUNUMUS E-PASTĀ

Uzņēmuma rekvizīti

WE ARE VERY SIA
reģ. numurs: 40103197321

INFO

SEKO JAUNUMIEM

MADE WITH ♥ BY WE ARE VERY

SIA WE ARE VERY © 2021