Bez niķiem un datorspēlēm – idejas saturīgam un radošam laikam mājās ar bērnu

Nav noslēpums, ka šis brīdis, kad bērni pavada lielāko savas dienas daļu mājās, mums, vecākiem, var būt nepierasts un izaicinājumu pilns. Jādomā, kā mazo ķiparu nodarbināt, lai arī laiks iekštelpās aizritētu interesanti un radoši, vienlaikus nedaudz piebremzējot azarta pilnās cīņas ar lielākiem vai mazākiem virtuālajiem briesmonīšiem. Lai mājās pavadītais laiks bērnam nebūtu garlaicības un niķu, dažas idejas, kā radoši un saturīgi nodarbināt savu atvasi iekštelpās.

1. ​Teju katrā mājā atradīsies kāds lielāks kartona gabals, ko var izmantot radoši, piemēram, savas sapņu pilsētas izveidei. Uzzīmējot ielas, uz tām var izvietot no papīra kokus, mašīnas, lelles un citas mantas. Mazajam ķiparam tas būs aizraujošs laiks plānojot un attīstot radošo izdomu.

2. ​Ļaujiet bērniem pašiem nomazgāt plastmasas rotaļlietas. Ar ūdenim pievienotiem ziepju burbuļiem un dažādiem sūkļiem rotaļlietu mazgāšana izvērtīsies pat ļoti aizraujoša.

3. ​Bērniem patīk apgleznot dažādas lietas vai izveidot kaut ko no tām. Olu kaste vai tualetes papīra rullītis lieliski noderēs radošu darbiņu izveidei bezgalīgās variācijās.

4. ​Lielisks veids, kā trenēt pirkstu veiklību un pacietību, ir papīra locīšanas māksla jeb origami. Tā ir iespēja tikai ar vienu A4 lapu radīt savus papīra dzīvniekus, puķes un ornamentus.

5. ​Izvēlieties nevienmērīgus vai nestabilus objektus, piemēram, kartītes, papīra krūzes vai akmeņus, un izaiciniet savus bērnus uzcelt pēc iespējas augstāku torni vai objektu dažādās formās. Tā mazajiem radīsies izpratne par to, kas ir līdzsvars un kā to panākt.

6. Un viena no iespējām, kas noteikti patiks gan vecākiem, gan bērnam, ir “Brīnumzemes” nometnes Rīgas centrā un Teikā, kuras piedāvā 12 unikālas nedēļas 5–10 gadus veciem bērniem.

Dalies:

CITI RAKSTI

Nometnes organizators

WE ARE VERY SIA
reģ. numurs: 40103197321

SAŅEM JAUNUMUS E-PASTĀ

SAŅEM JAUNUMUS E-PASTĀ

Uzņēmuma rekvizīti

WE ARE VERY SIA
reģ. numurs: 40103197321

INFO

SEKO JAUNUMIEM

MADE WITH ♥ BY WE ARE VERY

SIA WE ARE VERY © 2021