Bez niķiem un datorspēlēm – idejas saturīgam un radošam laikam mājās ar bērnu

Nav noslēpums, ka šis brīdis, kad bērni pavada lielāko savas dienas daļu mājās, mums, vecākiem, var būt nepierasts un izaicinājumu pilns. Jādomā, kā mazo ķiparu nodarbināt, lai arī laiks iekštelpās aizritētu interesanti un radoši, vienlaikus nedaudz piebremzējot azarta pilnās cīņas ar lielākiem vai mazākiem virtuālajiem briesmonīšiem. Lai mājās pavadītais laiks bērnam nebūtu garlaicības un niķu, dažas idejas, kā radoši un saturīgi nodarbināt savu atvasi iekštelpās.

1. ​Teju katrā mājā atradīsies kāds lielāks kartona gabals, ko var izmantot radoši, piemēram, savas sapņu pilsētas izveidei. Uzzīmējot ielas, uz tām var izvietot no papīra kokus, mašīnas, lelles un citas mantas. Mazajam ķiparam tas būs aizraujošs laiks plānojot un attīstot radošo izdomu.

2. ​Ļaujiet bērniem pašiem nomazgāt plastmasas rotaļlietas. Ar ūdenim pievienotiem ziepju burbuļiem un dažādiem sūkļiem rotaļlietu mazgāšana izvērtīsies pat ļoti aizraujoša.

3. ​Bērniem patīk apgleznot dažādas lietas vai izveidot kaut ko no tām. Olu kaste vai tualetes papīra rullītis lieliski noderēs radošu darbiņu izveidei bezgalīgās variācijās.

4. ​Lielisks veids, kā trenēt pirkstu veiklību un pacietību, ir papīra locīšanas māksla jeb origami. Tā ir iespēja tikai ar vienu A4 lapu radīt savus papīra dzīvniekus, puķes un ornamentus.

5. ​Izvēlieties nevienmērīgus vai nestabilus objektus, piemēram, kartītes, papīra krūzes vai akmeņus, un izaiciniet savus bērnus uzcelt pēc iespējas augstāku torni vai objektu dažādās formās. Tā mazajiem radīsies izpratne par to, kas ir līdzsvars un kā to panākt.

6. Uzaiciniet ciemos Brīnumzemi bērnu Brīnumzemē! Brīnumzeme #paliecmājās ir video raidījumu sērija, kas kavēs laiku jūsu atvasēm, kamēr jūs darāt savas svarīgās lietas. Pusotras stundas garumā Brīnumzeme #paliecmājās paspēlēsies, paskolos un izkustinās ikvienu pelīti un zaķēnu, delveri un mākoņstūmēju, kam nav vairāk par septiņiem un nav mazāk par pieciem gadiem. Jautra nodarbības, konkursi ar balvām – Brīnumzeme nāk ciemos! Vairāk informācijas: dienasnometne.lv

Dalies:

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on linkedin

CITI RAKSTI

SAZIŅAI

Tālrunis:
+371 22 725 330
E-pasts:
konkurss@dienasnometne.lv
Rūpniecības iela 54, Rīga

PIRMD.–PIEKTD. 9.00–18.00
Elektroniski – bez brīvdienām!

MADE WITH 🤍 BY WE ARE VERY

SIA WE ARE VERY © 2020